Sonte Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” në Eurovision

16 May 2019 09:36

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit.

Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale të Eurovisionit, transmeton Koha.net.

Shqipëria synon që me “Ktheju Tokës” sonte të kualifikohet në finale.

Kujtojmë se deri më tani në finale kanë shkuar: Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia, Islanda, San Marino dhe Sllovenia.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme