Mes Italisë, Suedisë e Kosovës, Gecaj rrëfen punën e tij nëpër media dhe botën e filmit

Mes Italisë, Suedisë e Kosovës, Gecaj rrëfen punën e tij nëpër media dhe botën e filmit

07 October 2018 20:14

Vranin Gecaj, me prejardhje nga Peja, në vitet e 90-ta do të largohej nga Kosova drejt Italisë.

Pati fatin që atje të punojë si montazher në TV Rai Uno.

Më vonë punoi si producent në njërin prej televizioneve suedeze.

Vitet 2000-2001 ishte producent i lajmeve në Kohavision.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme