Kronikë

Karaburun, kapen 1.2 tonë hashash

 

Policia Kufitare së bashku me atë të Vlorës kanë mundur të sekuestrojnë gjatë natës 1.2 tonë hashash në Karaburun.

Lënda narkotike është gjetur e fshehur në mal, shumë pranë gjirit të Dafinës, te vendi i quajtur “depot e Valanidhit” si dhe ishte gati për t’u nisur drejt Italisë.