Kronikë

Pesë të arrestuar për vjedhje në Podujevë

 

Mbrëmë rreth orës 21:30, zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, kanë arrestuar pesë persona të dyshuar, të cilët kishin tentuar të që të kryenin një grabitje në fshatin Dumosh të Podujevës.

Policia është njoftuar për rastin dhe menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, ku në bashkëpunim me një banor të fshatit, kanë arrit që të arrestojnë një person të dyshuar: B. P 17 vjeç.