Kronikë

Therje me thikë në Xërxë

 

Policia raporton se në fshatin Xërxë të Rahovecit është arrestuar , pasi që i njëjti e ka sulmuar fizikisht, duke e therur me mjet të prehtë viktimën.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Gjakovës. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.