Në Tepelenë e Memaliaj kapen 36 kg kanabis, dy të arrestuar

Në Tepelenë e Memaliaj kapen 36 kg kanabis, dy të arrestuar

01 September 2017 09:30

Policia ka zhvilluar dy operacione për goditjen e rasteve të “Prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike” në qarkun e Gjirokastrës, ku u arrestuan dy persona. Operacionet janë zhvilluar në Tepelenë dhe Memaliaj u sekuestruan 36 kg kanabis.

Persona e arrestuar janë shtetasi Hajri Pushi dispononte lëndë narkotike në banesën e tij, më konkretisht në një godinë që përdorej për të mbajtur vegla pune, në një ambient të përshtatur u gjetën dy bidona plastikë, brenda të cilëve kishte 31 kg kanabis.

Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, ndërsa u arrestua në flagrancë shtetasi Hajri Pushi 58 vjeç për veprat penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotikëve”

Ndërsa shtetasit M. K, 58 vjeç, banues në fshatin Arrëz e Vogël, Memaliaj, nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e policisë, në banesën e tij në fshatin Arrëz e Vogël, Memaliaj, në tavanin e shtëpisë iu gjet një thes me ngjyrë të zezë, brenda të cilit kishte 5 kg kanabis, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme