Kronikë

Në Memaliaj sekuestrohen 517 kg kanabis sativa

Policia e qarkut të Gjirokastrës në kuadër të operacionit të koduar “Bishanaj” ka sekuestruar 517 kg kanabis sativa dhe 1440 fishekë luftarakë

Kontrollet janë bërë në fshatin Zhapokikë të Memalijaj, ku në afërsi të një banese janë gjetur 60 thasë me kanabis me kërcej e gjethe dhe sasia e fishekëve.