Kronikë

U merrnin para qytetarëve për viza pune në Gjermani, arrestohen tre persona

Foto: Koha / Ilustrim
 

Tre persona janë arrestuar me dyshimin se u merrnin para qytetarëve në këmbim të vizave të punës në Gjermani, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, me datë 24 janar 2020 ka realizuar planin operativ të koduar “Vizat”.