Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për kapjen e një të dyshuari për vrasje në Deçan

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për kapjen e një të dyshuari për vrasje në Deçan

24 January 2020 13:40

Policia e Kosovës përkatësisht Drejtoria Rajonale në Pejë ka lëshuar kërkesë për ndihmë nga qytetarët për kapjen e një të dyshuari.

Përmes një komunikate për media, Policia njofton se personi i kërkuar është Besnik (Elez) Balaj i lindur më 29.03.1958 në fshatin Isniq në Deçan.

I dyshuari po kërkohet për veprën “Vrasja nga hakmarrja”.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, thuhet në njoftim.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, çdo të Premte do të publikojë nga një ose më shumë persona në kërkim, për të cilët kërkohet ndihma e qytetarëve me qellim, sjelljen e tyre para drejtësisë.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

192 dhe 080019999 (pa pagesë)

039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

E-mail adresa: [email protected]

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme