Një 23 dhe 17 vjeçar nga Shqipëria arrestohen në Ferizaj, policia i kapi në flagrancë duke vjedhur Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Një 23 dhe 17 vjeçar nga Shqipëria arrestohen në Ferizaj, policia i kapi në flagrancë duke vjedhur

22 January 2020 09:04

Policia në Ferizaj ka arritur që në flagrancë të arrestojë dy persona të dyshuar duke kryer veprën penale vjedhje e rëndë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 02:55 minuta në Ferizaj, në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, ku të dyshuarit, K.I. (m/ sh/Shqipërisë 23 vjeç) dhe i mituri (m/sh/Shqipërisë 17 vjeç) me forcë kanë hyrë në një kioskë për të vjedhur dhe janë arrestuar nga polica.

“Të dyshuarit në prezencë të avokatëve kanë pranuar në tërësi veprën e kryer dhe pas intervistimit, me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarve është shqiptuar masa e ndalimit policor për 24 orë dhe pas kompletimit të lëndës, rasti procedohet me procedurë të shpejtë në Gjykatë”, thuhet në raportin e policisë, transmeton Koha.net.

Sipas policisë, 17 vjeçari gjithashtu është i dyshuar se me datë 13.01.2020 ka kryer edhe një rast “vjedhje e rëndë” në një lokal në Ferizaj, ku janë vjedhur një sasi e cigareve me vlerë 400 euro, 20 euro para të gatshme dhe mbushje telefoni në vlerë 15 euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme