Kronikë

Policia jep detaje për plagosjen e mbrëmshme në Veternik

Policia jep detaje për plagosjen e mbrëmshme në Veternik
Foto: Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për tentativë vrasjen që ndodhi mbrëmë në Veternik, e ku i plagosur mbeti këshilltari i Fatmir Limajt, Luan Maloku.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka plagosur me armë zjarri viktimën mashkull K/Shqiptar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse policore dhe pas ekzaminimit të vendit të ngjarjes është gjetur një predhë”, thuhet në raport.