Kronikë

Gjykata në Prishtinë e dënon me katër vjet burgim ish-pjesëtarin e IS-it

Gjykata në Prishtinë e dënon me katër vjet burgim ish-pjesëtarin e IS-it

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar më katër vite burg, Agon Misinin për veprën penale “organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste”, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Misini akuzohej se përmes vendkalimit kufitar Hani i Elezit kishte kaluar në territorin e Maqedonisë, ku me pasaportë të falsifikuar kishte udhëtar drejt Sirisë.