Kronikë

Shqiptari kapet mat në Skoci në një plantacion me kanabis me vlerë 200 mijë paund

Shqiptari kapet mat në Skoci në një plantacion me kanabis me vlerë 200 mijë paund

Një 30-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë skoceze ditën e djeshme, pasi u kap ndërsa kujdesej për një plantacion me kanabis, me vlerë 200 mijë paund.

Sipas mediave të huaja shqiptari, Mirjan Kastrati pretendon se është viktimë e trafikimit të qenieve njerëzore dhe se ishte “burgosur” për 30 muaj, në mënyrë që të kujdesej për fermën e kanabisit, në qendër të qytetit Galashiels, transmeton Panorama.