Dy dhoma të Qendrës Korrektuese në Lipjan përfshihen nga zjarri Foto: Koha

Dy dhoma të Qendrës Korrektuese në Lipjan përfshihen nga zjarri

22 August 2019 09:16

Dy dhoma të vetmisë së Qendrës Korrektuese në Lipjan janë përfshirë nga zjarri gjatë ditës së djeshme, bën të ditur Policia.

Rasti ka ndodhur rreth orës 20:20, derisa nuk raportohet për të lënduar, transmeton Koha.net.

“Zyrtarët korrektues kanë njoftuar se dy dhoma të vetmisë të Qendrës Korrektuese janë përfshirë nga zjarri. Pas intervenimit të oficerëve korrektues zjarri është shuar me dëme të vogla materiale. Lidhur me rastin janë intervistuar nga policia dy të dyshuar të burgosur të cilët kanë pranuar se e kanë shkaktuar veprën, si dhe është njoftuar prokurori”, thuhet në komunikatë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme