Në Leposaviq djali abuzon dhe sulmon fizikisht nënën e tij Foto: Ilustrim

Në Leposaviq djali abuzon dhe sulmon fizikisht nënën e tij

03 August 2019 12:48

Në Leposaviq një grua e komunitetit serb është abuzuar, ngacmuar e sulmuar fizikisht nga djali i saj, i cili ka qenë nën ndikim të alkoolit, transmeton Koha.net.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 20:00, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

“Viktima femër K/Serbe ka raportuar se nga djali i saj i dyshuari mashkull K/Serb ishte abuzuar, ngacmuar dhe sulmuar fizikisht i cili kishte qenë në ndikim të alkoolit. Pas procedurave policore lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që i dyshuari të ndalohet për 24 orë dhe të iniciohet lënda e rastit e cila do të hetohet”, thuhet në komunikatë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme