Operacion i madh antidrogë, 17 arrestime në Shqipëri dhe Itali

Operacion i madh antidrogë, 17 arrestime në Shqipëri dhe Itali

21 July 2019 10:18

Një operacion droge mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes.

Mediat italiane bëjnë me dije se operacioni i koduar ‘Rruga e Detit’ është zhvilluar pak para agimit, mes Sardenjës, l’Emilia-Romagna dhe Shqipërisë. Karabiierët kanë vënë në pranga 17 persona, shtetas shqiptarë dhe italianë.

Mbi të arrestuarit bien akuza të tilla si përfshirje në organizatë kriminale, trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike, shpërndarje droge, etj.

Operacioni u krye nga Departamenti Territorial i Karabinierëve të Olbia në koordinim me Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafies të Cagliarit dhe të Antiterrorizmit./Ballkanweb/

Komentet

Shto koment

Të ngjashme