Vdes një shtetas austriak në një hotel afër Prishtinës Foto: Koha / ilustrim

Vdes një shtetas austriak në një hotel afër Prishtinës

14 June 2019 18:34

Një shtetas austriak ka vdekur sot në një hotel në rrugën Prishtinë-Shkup.

Rastin për Koha.net e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti.

Sipas saj, rasti është iniciuar si ‘vdekje e dyshimtë, derisa ka njoftuar se ekipet policore janë duke punuar në ndriçimin e rrethanave që lidhen me rastin.

“Sot, në stacionin policor të Graçanicës, është iniciuar një rast ‘vdekje e dyshimtë’. Rasti ka ndodhur në një hotel, në rrugën Prishtinë-Shkup. Vdekjen e viktimës, mashkull, shtetas austriak, e ka konfirmuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Aktualisht njësitet policore janë duke punuar në ndriçimin dhe sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin”, ka thënë, Ahmeti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme