Kronikë

Humb jetën një shqiptar në një aksident me motoçikletë në Itali

Humb jetën një shqiptar në një aksident me motoçikletë në Itali
 

Një shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali gjatë një aksidenti me motoçikletë. Mediat lokale shkruajnë se viktima është një 47-vjeçar me emrin Fatmir Halili.

Ngjarja e rëndë ndodhi të dielën në autostradën A29 në Palermo. Shqiptari humbi kontrollin e motoçikletës “Honda Hornet” dhe u përplas në tokë. Për pasojë, 47-vjeçari nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.