Arrestohet një burrë në Pejë për tentim vrasje Foto: Koha / ilustrim

Arrestohet një burrë në Pejë për tentim vrasje

17 May 2019 12:22

Në Pejë është arrestuar dje një burrë me dyshimin se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një guraje të komunitetit egjiptian, derisa ka sulmuar edhe burrë tjetër duke e goditur me tytën e revoles.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se rasti ka ndodhur dje rreth orës 15:15, transmeton Koha.net.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti pas një konflikti verbal ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës femër K-Egjiptiane, ndërsa fizikisht ka sulmuar viktimën mashkull K-Egjiptian, duke e goditur me tytën e revoles”, thotë PK.

Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Pejës dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Në vendngjarje dhe në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiskuar: një revole me 13 fishekë dhe 6 gëzhoja të kalibrit 9 mm, një pushkë gjuetie me 6 fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme