Kronikë

Kapen në liqenin e Shkodrës me 204 kg marijuanë, do e transportonin në Mal të Zi

Kapen në liqenin e Shkodrës me 204 kg marijuanë, do e transportonin në Mal të Zi
 

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia thotë se ka marrë informacion se dy persona po tentonin të trafikonin një sasi të konsiderueshme lënde narkotike. Si rezultat në breg të liqenit Shkodër u bë kapja në flagrancë e Marjan Kurteza si dhe u shpall në kërkim D. B.

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike, prej 204 kilogramë kanabis, u sekuestrua nga Policia e Shkodrës, ndërsa ra në pranga një 33-vjeçar Marjan Kurteza, banues në fsahtin Shtoj i Ri. Policia thotë se në kuadër të operacionit "Liqeni" u shpall në kërkim edhe një 35-vjeçar me inicialet D.B, banues në Shkodër.