Kronikë

Thyejnë shkollën në Mitrovicë, vjedhin kamerat dhe hard diskun

 

Në komunën e Mitrovicës gjatë ditës së diel, persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në brendinë e një shkolle duke thyer disa xhama, me ç’rast kanë vjedhur një qoster, dy kamera dhe hard-diskun, transmeton Koha.net.

Sipas njoftimit të policisë, rastin e ka raportuar drejtori i shkollës.