Arrestohen katër të mitur pasi dyshohet se vodhën në një shkollë Foto: Ilustrim/Koha

Arrestohen katër të mitur pasi dyshohet se vodhën në një shkollë

18 March 2019 16:03

Policia në Mitrovicë, ka arrestuar katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’.

“Arrestimi i katër personave të dyshuar të moshës së mitur, është bërë mbi dyshime të arsyeshme dhe prova të siguruara për kryerje të veprës penale që ishte raportuar dy ditë më parë në një shkollë në Mitrovicë, ku cak i kësaj vjedhje ishin dy llaptopë dhe pajisje të ndryshme shkollore”, thuhet në raportin e policisë.

Ndërsa pas procedurave të nevojshme intervistuese, nga ana e prokurorit të rastit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme