Disa raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit Foto: Ilustrim

Disa raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

12 February 2019 10:45

Disa raste të dhunës në familje e lëndimeve trupore janë raportuar në 24 orët e fundit në vend.

Në rastin e parë një person është arrestuar të hënën në Podujevë pasi për shkak të një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht babanë e tij. Sipas raportit policor, viktima ka refuzuar tretmanin mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Në rastin tjetër, në Viti një person është arrestuar pasi kishte sulmuar bashkëshorten e tij. Në rast është përfshirë edhe i dyshuari i vëllai i viktimës, që ka sulmuar të dyshuarin. Të tre persona kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa pas intervistimit, i dyshuari i parë është dërguar në mbajtje.

Në fshatin Gremnik të Klinës një person është arrestuar pasi kishte sulmuar dy familjarë të tij, të gjinisë mashkullore. Sipas viktimave, i dyshuari ka probleme psikike dhe është dërguar për kontrolle te psikiatri. Pas procedurave, ai është ndaluar në mbajtje.

Në Mitrovicë, një person është arrestuar pasi në gjendje të dehur kishte sulmuar vëllanë e tij. Edhe ky është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima ka pranuar tretman mjekësor.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme