Thyhet dera e një xhamie në Istog, vidhen para Foto: Ilustrim/Koha

Thyhet dera e një xhamie në Istog, vidhen para

03 February 2019 13:22

Në rrugën “2 Korriku” në Istog, dje është thyer një xhami.

“Raportohet se të dyshuar të panjohur kanë thyer derën e xhamisë dhe nga aty kane vjedhur një shumë parash dhe regjistruesin e kamerave të sigurisë”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Nuk janë dhënë detaje tjera. 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme