Digjet një depo e një shkolle në Istog

Digjet një depo e një shkolle në Istog

24 January 2019 11:17

Një depo e një shkolle në fshatin Cërrcë të Istogut, është përfshirë nga zjarri.

Sipas policisë ende nuk dihet si është përfshirë nga zjarri kjo depo, në të cilën ishin të vendosura drutë për ngrohje të kësaj shkolle.

Njësiti i zjarrfikëseve ka lokalizuar dhe ka shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar dhe të dyshuar. Rastit i janë përgjigjur njësitet relevante policore, si dhe eksperti i zjarreve.

Rasti me vendimin e prokurorit, iniciohet dhe mbetet nën hetime/KsP.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme