Kronikë

Katër të lënduar nga aksidenti në afërsi të konvikteve

Katër të lënduar nga aksidenti në afërsi të konvikteve
Foto: Koha
12:16

Katër të lënduar nga aksidenti në afërsi të konvikteve

Katër persona kanë mbetur të lënduar nga aksidenti që ndodhi mëngjesin e sotëm në afërsi të konvikteve.

“Rreth orës 7:00 të mëngjesit kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në afërsi të konvikteve. Në aksident janë përfshirë dy vetura, një furgon dhe një mercedes. Katër persona të lënduar janë dërguar në trajtim mjekësor. Bëhet fjalë për lëndime të lehta trupore”, tha zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Pristhinës, Flora Ahmeti për Koha.net.

09:28

Aksident në Prishtinë, rrokulliset një furgon

Një furgon i linjës 2, që bartë udhëtarë nga Obiliqi për në Prishtinë dhe anasjelltas, është përplasur me një veturë të tipit Mercedes dhe si pasojë e kësaj furgoni është rrokullisur.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm tek udhëkryqi te konviktet, në Prishtinë.

Ende nuk dihet se a ka pasur të lënduar në këtë aksident.

Policia në mëngjesin e sotëm ishte në vendin e ngjarjes dhe hetoi shkaqet e këtij aksidenti.

Koha.net ka provuar të marrë informacione nga Policia në Rajonin e Prishtinës, por ende nuk ka siguruar të dhëna.