Poston fotografi me armë në Facebook, policia interviston një person Foto: Ilustrim

Poston fotografi me armë në Facebook, policia interviston një person

10 December 2018 10:04

Në fshatin Baicë, Lipjan, një person kishte postuar një foto në rrjetin social Facebook duke shtënë me armë zjarri të tipit AK-47.

Policia, ka intervistuar një të dyshuar, por ai ka thënë se armën e lartcekur e ka shitur më herët dhe nuk ka njohuri për identitetin dhe adresën e personit që e ka blerë apo që e ka postuar fotografinë.

Policia me urdhër të prokurorit ka bërë kontroll në shtëpinë e të dyshuarit, mirëpo nuk e ka gjetur armën e lartcekur, por ka gjetur dhe ka konfiskuar një pushkë M-48 me 23 fishekë.

“Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, njofton policia.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme