Shkatërrohet banda e drogës në Itali, shumica e të arrestuarve shqiptarë

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, shumica e të arrestuarve shqiptarë

30 November 2018 12:05

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me trafik droge në Pulia.

20 persona u arrestuan nga operacioni i zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, pjesa më e madhe e të cilëve ishin shqiptarë, transmeton tch.

Aksioni i antidrogës u shtri në Kieti, Gjenovë, Kampobaso dhe Foxha.

Droga trafikohej nga Shqipëria, Holanda e Sllovenia.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme