Shfrytëzonte fëmijët për kërkim lëmoshe, arrestohet Foto: Ilustrim/Koha

Shfrytëzonte fëmijët për kërkim lëmoshe, arrestohet

24 November 2018 10:23

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Prishtinë ka arrestuar një person të gjinisë mashkullore, nën dyshimin se ka kryer veprën penale keqtrajtim apo braktisje e fëmijës.

Vepra, thuhet në raport, është kryer me qëllim të shfrytëzimit të fëmijëve për punë të detyruar dhe kërkim lëmoshe.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme