Kapen në Beograd me 3 kg heroinë një shtetas i Serbisë dhe një i Kosovës Foto: Koha

Kapen në Beograd me 3 kg heroinë një shtetas i Serbisë dhe një i Kosovës

21 November 2018 15:42

Beograd, 21 nëntor – Policia në Beograd ka kapur rreth tre kilogramë heroinë dhe ka arrestuar Z.P. (32) nga Novi Sadi, dhe A.K. (32) nga Peja, të dyshuar se po tregtonin me drogë, citon FoNet njoftimin e Ministrisë serbe të Brendshme, transmeton Koha.net.

Sipas këtij burimi, Z.P. dhe A.K. dyshohet se kanë trafikuar dhe shitur heroinën nga territori i Kosovës në rajonin e Beogradit, ndërsa një sasi e drogës ishte dedikuar për tregun e Europës Perëndimore.

Të dyshuarit u kapën derisa por bënin pranim-dorëzimin e narkotikëve, ndërsa heroina u gjet në automjetin që e drejtonte Z.P.

Atyre iu caktua masa e mbajtjes për 48 orë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme