Kronikë

Gjendet një vajzë që ishte raportuar e zhdukur, arrestohet një i dyshuar për dhunim

Dhunim

Foto: Ilustrim

Policia në Gjakovë e ka gjetur një vajzë që ishte raportuar e zhdukur.

Një person është arrestuar dhe dyshohet se ishte me viktimën. Policia e ka cilësuar rastin si “dhunim”.

“Më 22.02.2024 pas hetimeve të zhvilluara është gjetur viktima femër (e mitur) e cila ishte raportuar si person i zhdukur. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti dyshohet se ka qëndruar me viktimën prej kohës që viktima ishte larguar nga shtëpia”, thuhet në raportin e PK-së.

Viktimës i është ofruar trajtimi i nevojshëm mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.