Kronikë

Dy shtetas të huaj ndalohen në Zveçan, dyshohet se kaluan kufirin ilegalisht

Policia

Dy shtetas të huaj janë ndaluar të shtunën në Zveçan, nën dyshimin se kanë kaluar kufitin nga Serbia për në Republikën e Kosovës në mënyrë ilegale.

Policia ka njoftuar të dielën se rasti ka ndodhur rreth orës 11:00 në Rudine të kësaj komune.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.