Kronikë e zezë

Dogana sekuestron gjysmë kilogrami ari në një autobus të linjës Kosovë – Shqipëri

Dogana e Kosoves - sekuestron dukat
 

Dogana e Kosovës ka njoftuar se në pikëkalimin kufitar në Vërmicë ka sekuestruar 500 gramë stoli ari, në një autobus të linjës Kosovë – Shqipëri.

Sasia ishte në një qese letre dhe u gjet te shoferi i autobusit.