Kronikë e zezë

Sekuestrohen 676 pako me barna të kontrabanduara, ndalohen edhe 4 emigrantë ilegalë

 

Njësitë policore të mbikëqyrjes së kufirit në dy raste të ndara kanë parandaluar aktivitete kriminale të kontabandimit me mallra dhe të migrimit ilegal.

Sipas njoftimit nga Policia, të hënën në pikën kufitare në Gjilan, nga territori i Serbisë është futur një automjet i cili dyshohet se ka pasur mallra të kontrabanduara.