Kronikë e zezë

Shtetasi rus ndalet në pikën kufitare Kullë, i gjenden mbi 12 mijë euro të padeklaruara

 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është ndaluar një shtetas rus në mbrëmjen e të martës në pikën kufitare në Kullë.

Gjatë kontrollit të veturës të cilën ai po e drejtonte, i është gjetur një çantë në të cilën kishte 10 mijë dollarë amerikanë dhe 2000 euro. I dyshuari nuk i kishte deklaruar këto mjete monetare.