Kronikë e zezë

Një muaj paraburgim për burrin nga Prizreni që kanosi e dhunoi fizikisht bashkëshorten

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Gjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji, të pandehurit E.E., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprat penale lëndimi i lehtë trupor.

Sipas njoftimit të gjykatës të premten, dyshohet se i pandehuri në mënyrë të vazhdueshme ka ushtruar dhunë fizike dhe e ka kanosur bashkëshorten e tij.