Kronikë e zezë

Identifikohet një veturë e falsifikuar

 

Një veturë e tipit Audi A3, me targa të Shqipërisë, ka rezultuar të jetë e falsifikuar, pas kontrolleve të detajuara, ka njoftuar Policia e Kosovës të mërkurën.

Sipas njoftimit, pasditen e së mërkurës, Policia e Kosovës, në Vërmicë, ka përzgjedhur veturën për kontroll të detajuar. Pas verifikimit të detajuar, ka rezultuar se ka ndërhyrje te numri identifikues i veturës dhe dyshohet se janë bërë ndërhyrje mekanike në numrin e strukturës së automjetit. Si rrjedhojë vetura dyshohet të jetë e falsifikuar.