Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari në Ferizaj për posedim të narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje

 

Një person është arrestuar në Ferizaj i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe posedim të narkotikëve.

Sipas njoftimit nga Policia, gjatë kontrollimit të personave dhe automjetit, te njëri person me inicialet K.E. 39-vjeçar, është gjetur një armë zjarri, pistoletë me një karikator dhe 7 fishekë, ndërsa janë gjetur edhe sasi e substancave narkotike të llojit marihuanë, një qese e vogël, një cigare e mbushur dhe një pako e letrave (rizlla), ndërsa si provë materiale arma dhe substanca e narkotikëve janë sekuestruar.