1 perditesime
Kronikë e zezë

Gjendet trupi i pajetë i qytetarit që ra në lumin e Klinës

Gjendet trupi i pajetë i qytetarit që ra në lumin e Klinës
Foto ilustrim
17:39

Gjendet trupi i pajetë i qytetarit që ra në lumin e Klinës

Është gjetur trupi i pajetë i personit që të dielën ra në lumin e fshatit Deiq të Klinës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i tha KOHËS se trupi është gjetur rreth 500 metra nga vendi ku peshkatarët e kishin parë duke rënë.

Sipas Gashit, personi i pajetë ishte i moshës së shtyrë.

13:49

Një person dyshohet se ka rënë në lumin e fshatit Deiq në Klinë

Një person dyshohet se ka rënë në lumin e fshatit Deiq të Klinës, ka njoftuar Policia të dielën.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka thënë se disa peshkatarë, të cilët kanë dalë për peshkim gjatë mëngjesit të 22 majit, e kanë vërejtur një trup duke u bartur nga uji në këtë lum.

Gashi ka thënë se ata kanë tentuar ta nxjerrin prej ujit, por nuk kanë pasur sukses.

Në vend të ngjarjes kanë dalë njësitë policore, zjarrfikësit dhe Forcat e Sigurisë së Kosovës.

“Sot rreth orës 8 e 15, policia është njoftuar nga disa peshkatarë në fshatin Deiq të Klinës, se derisa ishin duke peshkuar kanë vërejtur një trup duke lëvizur në ujë, ata kanë tentuar ta nxjerrin nga aty, por pa sukses. N vendngjarje kanë dalë njësitet policore dhe zjarrfikësit dhe rrugës janë edhe FSK-ja”

Deri në momentin e publikimit të lajmit, pavarësisht përpjekjeve ende nuk është arritur të gjendet personi që dyshohet se ka rënë në lum.