Kronikë e zezë

Përleshje në Mitrovicë, tre të lënduar e dy të arrestuar

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy persona në Mitrovicë, V.B. (26) dhe A.B. (33), nën dyshimin se sot rreth orës 17;00 janë përfshirë në një rrahje në fshatin Bare duke u shkaktuar me mjete të forta lëndime trupore tre personave.

Po ashtu të dyshuarit akuzohen se kanë shtënë me armë në drejtim të viktimave, por nuk është raportuar për lëndime të marra nga arma e zjarrit.