Kronikë e zezë

Tre të arrestuar për vjedhje në Gjilan, sekuestrohen cigare, TV, PlayStation, telefona...

 

Tre persona janë arrestuar të shtunën nën dyshimin për disa vjedhje të kryera në zona të ndryshme të rajonit të Gjilanit.

Sipas njoftimit të Policisë, veprimet operative për kapjen e të dyshuarve kishin nisur kohë më herët. Njoftimi thekson se i pari është arrestuar i shumëkërkuari F.S., i dyshuar për shumë vepra penale, ndërsa pas tij janë kapur edhe L.S. me banim në Pejë dhe D.K. nga Gjilani.