Kronikë e zezë

Kapen më shumë se 10 kilogramë marihuanë në Suharekë

Foto: Policia e Kosovës
 

Më shumë se 10 kilogram me substancë narkotike të llojit marihuanë, është kapur të shtunën në fshatin Sallagrazhd të komunës së Suharekës.

Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se me datë 23.10.2021 me urdhër verbal të Prokurorit të Shtetit dhe aprovimin e Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, ka realizuar një bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të të dyshuarit me iniciale K.B. në fshatin Sallagrazhd, Komuna e Suharekës me dyshimin se në shtëpinë e tij gjendet një sasi e substancave narkotike të llojit marihuanë.