Kronikë e zezë

Shqiptari që vrau fqinjën në Greqi: Mendova se më kishte bërë magji

Shqiptari që vrau fqinjën në Greqi: Mendova se më kishte bërë magji
 

Një 32-vjeçar shqiptar është prangosur nga Policia greke, pasi akuzohej për vrasjen e një personi në Greqi. Krimi ka ndodhur në 23 dhjetor të 2020, kur i riu shqiptar kishte nisur një konflikt me fqinjët e tij, të cilët i akuzonte se po i “rripnin” nga paratë.

E shoqja e viktimës, ishte administratorja e pallatit ku jetonte shqiptari bashkë me nënën e tij, dhe ai besonte se ajo po merrte më shumë para për shërbimet sesa duhej.