Kronikë e zezë

Një muaj paraburgim ndaj një personi për grabitje me armë

Një muaj paraburgim ndaj një personi për grabitje me armë
Foto: Ilustrim
 

Gjykata Themelore i ka caktuar masën e paraburgimit A.B i dyshuar për veprën bashkëkryerje grabitje.

Sipas njoftimit nga Themelorja e Prizrenit, më 12 dhjetor të 2020-s, i A.B. së bashku me F.B i kishin grabitur një personi një telefon në vlerë prej 815 eurosh dhe 107 euro