Kronikë e zezë

Një i vdekur e nëntë të lënduar në një aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë

Një i vdekur e nëntë të lënduar në një aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë
Foto: Ilustrim
 

Një person ka vdekur dhe nëntë të tjerë kanë pësuar lëndime në aksidentin në hyrje të fshatit Kijevë, të enjten.

Pesë automjete janë përfshirë në aksident, ndërsa drejtuesi i njëri prej tyre është personi që ka vdekur.