Kronikë e zezë

Dy raste të tentimvrasjes në rajonin e Prishtinës, një në Gjakovë

Dy raste të tentimvrasjes në rajonin e Prishtinës, një në Gjakovë
Foto: Ilustrim
 

Dy raste të vrasjes në tentativë janë regjistruar në rajonin e Prishtinës të mërkurën.

Në njërin rast, në rrugën “Hys Popova” në kryeqytet, një person kishte raportuar se deri sa ishte duke lëvizur me veturën e tij, një tjetër person kishte shtënë me armë zjarri. Si pasojë, viktima ka mbetur i plagosur në këmbë. Ai është dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe pas trajtimit është liruar. Nuk është raportuar për të arrestuar, ndërsa rasti po hetohet, ka thënë Policia.