Kronikë e zezë

Katër të arrestuar për një vjedhje në një shkollë fillore në Pozharan

Katër të arrestuar për një vjedhje në një shkollë fillore në Pozharan
Foto: Ilustrim
 

Janë arrestuar katër persona, pasi që të njëjtit dyshohen se mes datave 14 dhe 17 janar kishin vjedhur katër laptopë në një shkollë fillore në Pozharan të Vitisë, në vlerë 2500 euro.

Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, kompjuterët janë konfiskuar në tre lokacione të ndryshme. Me vendim të prokurorit, dy nga të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.