Kronikë e zezë

19-vjeçari i vrarë në Gjilan u ther me thikë brenda ndërtesës ku jetonte

19-vjeçari i vrarë në Gjilan u ther me thikë brenda ndërtesës ku jetonte
Foto: KOHA
 

Gjurmë të gjakut që besohet se i përkasin viktimës E. S. (19 vjeç) kanë mbetur në hollin e katit të parë në ndërtesën kolektive e cila gjendet në rrugën “Gjon Sereqi” në Gjilan. Ai është goditur me thikë në mesnatë në ndërtesën ku banonte, nga autor deri tani të panjohur.

Burime të KOHËS brenda institucionit që merren me ndjekjen e krimit, në kushte anonimiteti deklarojnë se viktima është gjetur nga familjarët e tij, i lënduar në katin e pestë, të cilët kanë tentuar që t’i ofrojnë ndihmë dhe nga katet e sipërme të ndërtesës është bartur në katin përdhes ku edhe është transportuar drejt Spitalit të Gjilanit.