Kronikë e zezë

Në nëntor mbahet seanca gjyqësore në Zvicër ndaj kosovarit që vrau bashkëshorten dhe kunatën

Në nëntor mbahet seanca gjyqësore në Zvicër ndaj kosovarit që vrau bashkëshorten dhe kunatën
Foto: Ilustrim
 

Në nëntor do të mbahet seanca gjyqësore në Aargau në Zvicër ndaj kosovarit që vrarë me thikë bashkëshorten dhe kunatën, njofton “Aargauer Zeitung”.

Në janar të vitit 2018, kosovari i kishte sulmuar me thikë bashkëshorten dhe kunatën, duke u shkaktuar plagë fatale.