Kronikë e zezë

Bastisje në Prishtinë, përfshihen edhe KFOR-i e FSK-ja

Foto: Ilustrim
 

Gjatë një bastisje të kryer dje në Prishtinë janë sekuestruar armë, e gjithashtu është deminuar një mjet shpërthyes nga KDOR-i dhe FSK-ja.

“Njësitë policore gjatë bastisjes në shtëpinë dhe objektet përcjellëse pronë e të dyshuarit mashkull kosovar kanë gjetur dhe sekuestruar: një pushkë gjysmë automatike, një pushkë ajrore, pesëqind e tridhjetegjashtë (536) fishekë të kalibrave të ndryshëm, tre karikatorë të armës dhe një mjet shpërthyes”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.